SportsHigh School SportsOhio High School Sports

Actions

2018 Southwest District football teams announced

Posted: 8:23 PM, Nov 15, 2018
Updated: 2018-11-16 14:21:00Z
2018 Southwest District football teams announced

The 2018 Ohio Prep Sportswriters Association Southwest All-District football teams, as selected by a media panel from the district: 

DIVISION I
First Team Offense

Backfield: Michael Bittner, Cincinnati Elder, 6-feet-2, 200 pounds, senior, QB; Jesse Deglow, Kettering, Fairmont, 5-1, 194, sr., RB; Miles Johnson, Clayton Northmont, 6-1, 195, sr., QB; Cameron Kells, Milford, 5-10, 180, sr., RB; JuTahn McClain, Fairfield, 5-10, 180, jr., RB; Deante Smith-Moore, Cincinnati Colerain, 5-7, 185, sr., QB.
Receivers: Erick All, Fairfield, 6-5, 220, sr.; Michael Brown-Stephens, Springfield, 6-0, 180, sr.; Corey Burnette, Centerville, 5-10, 175, sr.; Justin Golson, Northmont, 5-11,185, jr.; RJ Khayo, Cincinnati Archbishop Moeller, 5-10, 160, sr.; Kyle Trischler, Elder, 5-10, 180, sr.
Linemen: Zach Carpenter, Moeller, 6-4, 300, sr.; Connor Foster, Milford, 6-8, 280, sr.; Isaiah Gibson, Springfield, 6-4, 294, sr.; TJ Gonella, Colerain, 6-2, 260, sr.; Paris Johnson, Cincinnati St. Xavier, 6-7, 287, jr.; Jacob Padilla, Huber Heights Wayne, 6-2, 275, jr.
Kicker: Charlie Sipe, Mason, 6-2, 210, sr.

First Team Defense
Linemen: Spencer Bono, Elder, 6-4, 240, sr., DL; Jowon Briggs, Cin. Walnut Hills, 6-3, 290, sr., DL; Darion Henry, Cin. Princeton, 6-5, 270, jr., DE; Gabe Newburg, Northmont, 6-5, 235, sr., DE; Ryan Mullaney, Cin. Moeller, 6-2, 235, sr., DE; Dylan Wudke, Miamisburg, 6-4, 210, sr., OL.
Linebackers: Trey Baker, Fairmont, 6-0, 215, jr.; Luke Bolden, Colerain, 6-2, 225, sr.; Jestin Jacobs, Northmont, 6-4, 205, sr.; Thomas Kiessling, St. Xavier, 6-4, 225, sr.; Ivan Pace Jr., Colerain, 6-0, 220, sr.; Nick Straw, Lebanon, 6-3, 235, sr.
Secondary: Moses Douglass, Springfield, 6-3, 202, sr.; Ryan Hall, Fairmont, 6-4, 185, sr.; Justin Harris, Wayne, 6-0, 190, sr.; Syncere Jones, Colerain, 6-1, 185, sr.; Danny Lewis, Northmont, 5-10, 170, sr.; Jeremiah “JJ” Ross, West Chester Lakota West, 6-3, 185, sr.
Punter: Brandon Walters, Centerville, 6-0, 175, sr.

Offensive player of the year: JuTahn McClain, Fairfield
Defensive player of the year: Ivan Pace Jr., Colerain
Coach of the year: Tom Bolden, Colerain

Second Team Offense
Backfield: JJ Davis, Colerain, 5-9, 175, sr., RB; Jack Dobrozsi, Liberty Twp. Lakota East, 5-10, 215, sr., RB; Rashad McKee, Wayne, 6-2, 190, sr., QB; Devin Nelson, Wayne, 6-0, 190, jr., RB; Keyshawn Stephens, Hamilton, 6-0, 190, so., RB; Jeff Tyus, Fairfield, 6-5, 230, sr., QB.
Receivers: Jared Kreimer, St. Xavier, 6-0, 177, sr.; JR Melzer, Centerville, 6-0, 180, sr.; Shandon Morris, Middletown, 6-0, 170, sr.; Joe Royer, Elder, 6-5, 210, jr.; Steve Victoria, Wayne, 6-0, 185, sr.; Jermaine Wimpye, Princeton, 6-2, 175, sr.
Linemen: Colin Alcorn, Miamisburg, 6-3, 235, sr.; Zierin Exon, Springfield, 6-4, 290, jr.; Jacob Hensley, Fairfield, 6-3, 295, sr.; Jakob James, Elder, 6-5, 270, jr.; Luke Kandra, Elder, 6-4, 285, jr.; Patrick Roncagli, Fairmont, 5-9, 260, sr.
Kicker: Kevin Thibodeaux, Moeller, 5-9, 188, jr.

Second Team Defense
Linemen: Greg Fitzpatrick, Fairfield, 5-11, 270, sr.; Brian Heyward, Northmont, 6-2, 235, sr.; Kyle Klingenbeck, Elder, 6-2, 240, sr.; Casey Miller, Mason, 6-4, 240, sr.; Brian Stevens, Milford, 6-2, 250, sr.; 
Joe Wahl, Cin. West Clermont, 6-1, 240, sr.
Linebackers: Jack Haglage, Mason, 6-3, 210, jr.; Jake Hoffmeyer, Elder, 6-1, 200, sr.; Matt Lewis, West Clermont, 6-0, 185, sr.; Luke Mattia, Hamilton, 6-3, 215, jr.; Tavion Smith, Springfield, 6-0, 196, sr.; Jahiem Thomas, Princeton, 6-3, 215, jr. 
Secondary: Dustin Loudermilk, Milford, 6-0, 170, sr.; Caleb Newman, Lebanon, 6-1, 185, sr.; Jakari Patterson, Colerain, 6-3, 195, sr.; Troy Vinson, Middletown, 6-0, 185, sr.; Marqies Williams, Fairmont, 5-10, 170, sr.; Maurice Wilson, Beavercreek, 5-8, 175, sr.
Punter: Trevor Click, West Clermont, 5-10, 190, jr.

Honorable mention: Sean Church, Lakota East; Connor Bunts, Braden Miller, Fairmont; Tate Vongsy, Miamisburg; Ryan Cann, Sam Weaver, West Clermont; Logan Dalton, Brogan Reed, Mason; Christopher Lawrence, Jason Smith, Connor Tinch, Beavercreek; Nathan Arthur, Chris Payne, St. Xavier; TayVeon Smoot, Springfield; Jake Ayler, Milford; Ryan Francisco, Lakota West; Paul Rodriguez, Mason; David Weherley, Northmont; Billy Crago, Mason DeGennaro, Lebanon; Bryce Burton, Princeton; Delphous Thomas, Fairfield; Max Wynn, Centerville; Deshawn Pace, Eric Phillips, Colerain; Kayvon Britten, Cin. Western Hills; Jacob Berkemeier, Andy Lawson, Cin. Oak Hills.

DIVISION II
First Team Offense

Backfield: Jaydon Culp-Bishop, Troy, 5-foot-10, 183 pounds, senior, RB; Connor Kinnett, Harrison, 6-4, 220, jr., QB; Wade Phillips, Trenton Edgewood, 5-11, 175, sr., RB; Sincere Wells, Xenia, 5-10, 220, sr., RB; Miyan Williams, Cincinnati Winton Woods, 5-8, 186, jr., RB; Nak'emon Williams, Kings Mills Kings, 5-10, 180, sr., RB.
Receivers: Eric Curless, Cin. Anderson, 6-2, 190, sr.; Spencer Klopfenstein, Troy, 6-4, 211, sr.; Joey Newton, Anderson, 5-9, 170, sr.; Rae'Quan Prince, Winton Woods, 5-8, 175, sr.; Ratez Roberts, Sidney, 6-2, 174, sr.; Levi Tidwell, Harrison, 6-0, 185, jr. 
Linemen: Ben Blevins, Morrow Little Miami, 6-2, 245, jr.; Zeke Correll, Anderson, 6-4, 280, sr.; Nathan Garber, Troy, 6-4, 252, sr.; Sam Lockwood, Xenia, 6-1, 225, sr.; Andrew Naughton, Kings, 6-4, 250, sr.; 
Andy Weaver, Edgewood, 6-2, 220, sr.
Kicker: Kyle Farfsing, Harrison, 6-1, 170, sr.

First Team Defense
Linemen: Anthony Booker, Winton Woods, 6-5, 280, sr.; Jameel Clark, Cin. Withrow, 6-5, 285, sr.; Braydon Dean, Sidney, 5-11, 200, sr.; Sam Jackson, Troy, 6-0, 208, sr.; De'anthony Martin, Dayton Belmont, 6-2, 275, sr.
Linebackers: Evan Brown, Edgewood, 6-4, 220, sr.; Blake Burton, Troy, 5-11, 193, sr.; Jalen Engleman, Winton Woods, 6-0, 230, sr.; Brody Ingle, Cin. LaSalle, 6-1, 215, sr.; Jimmy O’Toole, Anderson, 6-2, 210, sr.; Hunter Warner, Fairborn, 6-0, 200, so.; Nick Willis, Xenia, 5-11, 180, sr.
Secondary: Jay Cheatham, Kings, 5-9, 150, sr.; Waseem Ficklin, Winton Woods, 6-1, 205, sr.; Tyquan Fleming, Winton Woods, 5-10, 175, sr.; Caleb Harris, Sidney, 5-10, 168, sr.; Ryan Kerman, Little Miami, 6-1, 180, sr.; Darren Taborn, Sidney, 6-1, 165, jr.
Punter: Drew Nieman, LaSalle, 5-10, 180, sr.

Offensive player of the year: Miyan Williams, Winton Woods
Defensive player of the year: Sam Jackson, Troy
Coach of the year: Trace Smitherman, Xenia

Second Team Offense
Backfield: Liam Hamill, Loveland, 6-1, 180, jr., RB; Ashton Koller, Kings, 6-1, 180, sr., QB; Brendon Lowry, Winton Woods, 5-11, 276, jr., RB; Lucas Patten, Little Miami, 5-8, 175, sr., RB; Brody Reder, Little Miami, 6-2, 200, jr., QB; Josh Taylor, Mount Orab Western Brown, 6-0, 190, sr., QB; Elijah Williams, Edgewood, 5-11, 215, sr., RB.
Receivers: Gage Barron, Fairborn, 5-9, 170, jr.; Demeer Blankumsee, Winton Woods, 5-11, 170, jr.; Cody Kidd, Cin. Turpin, 5-4, 135, sr.; Shane Shoop, Troy, 5-7, 180, sr.; Yani Williams, Western Brown, 6-3, 190, jr.; CJ Young, Harrison, 6-0, 150, jr.
Linemen: Peyton Bartley, Xenia, 6-2, 260, sr.; Joey Bowling, Fairborn, 6-3, 230, sr.; Isaac Hamilton, Edgewood, 6-1, 210, jr.; Jordan Lind, Western Brown, 6-7, 303, sr.; Nick Turchiano, Anderson, 6-1, 260, sr.
Kicker: Jake Seibert, LaSalle, 6-1, 181, jr.

Second Team Defense
Linemen: Nate Crawford, Anderson, 6-2, 240, jr.; Daljuan Estes, Belmont, 6-3, 235, jr.; Max Gorham, Harrison, 5-10, 200, sr.; CeAyre Hall, Withrow, 6-3, 225, sr.; Garrett Jones, Troy, 5-10, 231, sr. 
Linebackers: AJ Betleyoun, Tecumseh, 6-0, 190, sr.; Treshawn Fisher, Kings, 6-0, 195, sr.; Justin Hiltbrand, Edgewood, 6-4, 220, sr.; Gabe Huffman, Little Miami, 5-10, 185, sr.; Melvin Pleasant, Winton Woods, 6-1, 210, sr.; JT Popp, Loveland, 6-0, 205, sr.; Jarred Uran, LaSalle, 6-2, 194, sr.
Secondary: Ethan Hamilton, Anderson, 6-2, 185, sr.; Lincoln Howell, Edgewood, 5-10, 180, jr.; Mark Peterangelo, Fairborn, 5-8, 170, sr.; Donovan Sims, Belmont, 5-10, 170, sr.; Weston Smith, Troy, 5-9, 145, jr.
Punter: Max Meisel, Harrison, 6-0, 225, sr.

Honorable mention: David Thompson, Anderson; Tyreese Captain, Corey Crawford, Dare Moffett, Jahmari Wise, Withrow; Laterll Estes, Jayzon Wagner, Belmont; Simon Acra, Simon Shirley, Harrison; Sam Slyder, Loveland.

DIVISION III
First Team Offense

Backfield: Josh Anderson, New Richmond, 5-foot-10, 190 pounds, senior, QB; Connor Bazelak, Kettering Archbishop Alter, 6-4, 215, sr., QB; Michael Crawford, Cincinnati Mt. Healthy, 5-9, 165, sr., QB; Jack Fessler, Middletown Bishop Fenwick, 5-10, 180, sr., RB; Ryan Martin, Vandalia Butler, 5-9, 185, sr., RB; Justin Sloan, Bellbrook, 5-7, 165, sr., RB; Davon Starks, Hamilton Badin, 5-11, 170, sr., RB.
Receivers: Cam Coomer, Wilmington, 6-2, 170, jr.; Bryant Johnson, Butler, 6-6, 198, sr.; Justin Stephens, Trotwood-Madison, 6-6, 225, sr.; Dominic Wilcox, Dayton Chaminade Julienne, 6-2, 185, sr.; Marcus Wood, Greenville, 5-10, 155, jr.
Linemen: Caden Clark, Piqua, 6-2, 285, sr.; Ethan Knisley, Bellbrook, 6-3, 305, sr.; Ryan Pool, Bellefontaine, 6-4, 270, jr.; Sam Secrest, Fenwick, 6-2, 235, sr.; Trevor VanVliet, Hamilton Ross, 6-3, 260, sr.; Jaison Williams, Trotwood-Madison, 6-4, 285, sr.
Kicker: Ben Sauls, Tippecanoe, 6-0, 168, jr.

First Team Defense
Linemen: Nathaniel Armstrong, Alter,  5-11, 245, sr.; Fred Butts, Dayton Carroll, 6-2, 245, sr.; Kennedy Coates, Trotwood-Madison, 5-10, 210, sr.; Shane Cokes, Chaminade Julienne, 6-3, 240, sr.; Connor Meyer, Alter, 6-3, 265, sr.; Lonnie Phelps, Mt. Healthy, 6-2, 220, sr.
Linebackers: Matt Centers, Franklin, 6-1, 200, sr.; Nick Coyle, Butler, 6-1, 205, sr.; Jason Fehr, Cin. McNicholas, 5-9, 175, sr.; Mason Gostomsky, Tippecanoe, 5-11, 181, sr.; DJ McDonald, Bellefontaine, 5-11, 195, sr.; Diego Neri, Cin. Northwest, 6-2, 220, so.; Evan Schlensker, Badin, 6-0, 170, jr.
Secondary: Sammy Anderson, Trotwood-Madison, 6-2, 180, jr.; Ta'Ron Britt, Trotwood-Madison, 5-11, 170, sr.; De'Zion Coleman, Cin. Hughes, 5-10, 170, jr.; Antwann Martin, Alter, 6-1, 190, jr.; Henry Nenni, Fenwick, 5-9, 175, sr.
Punter: RJ Clesceri, Fenwick, 5-10, 175, sr.

Offensive player of the year: Jack Fessler, Fenwick
Defensive player of the year: Shane Cokes, Chaminade Julienne
Coach of the year: Jeff Jenkins, Bellbrook

Second Team Offense
Tristan Dillon, West Carrollton, 6-6, 220, sr., QB; Brady Evans, Wilmington, 6-1, 220, jr., QB; Sedric Ferguson, Bellbrook, 6-2, 180, sr., RB; Garrett Gross, Bellefontaine, 5-10, 195, jr., RB; Daniel Ingram, Cin. Woodward, 5-10, 195, jr., QB; Mick Karn, Piqua, 5-11, 192, sr., QB; Brandon Lanier, Mt. Healthy, 6-3, 230, jr., RB.
Receivers: Jack Clement, Bellefontaine, 6-0, 165, sr.; Colin Downing, Chaminade Julienne, 6-3, 228, sr.; Austin Jones, West Carrollton, 6-2, 180, jr.; Jamal Kelly, Mt. Healthy, 5-9, 155, sr.; Thomas Vogelsang, Fenwick, 6-2, 180, sr.; Derek Willits, Alter, 6-3, 193, sr.
Linemen: Ricardo Calzada, Carroll, 5-11, 300, sr.; Grant Heatherly, Tippecanoe, 6-4, 274, sr.; Cortez Huckleby, Mt. Healthy, 6-1, 270, jr.; Andrew Jones, Badin, 6-1, 225, sr.; Kaden Rogers, Ross, 6-3, 255, so.
Kicker: Brady Henry, Wilmington, 5-9, 170, sr.

Second Team Defense
Linemen: Malik Denkins, Woodward, 6-3, 225, jr.; Jacob Kidwell, Bellefontaine, 6-1, 225, jr.; Brennan Toopes, Piqua, 6-0, 209, sr.
Linebackers: Leo Bell, Fenwick, 5-8, 230, sr.; David Frederick, Chaminade Julienne, 5-8, 178, so.; Ke'Shawn Huguely, Trotwood-Madison, 5-9, 205, jr.; Jon LaJeunesse, Carroll, 6-1, 225, jr.; Isaac Newman, Bellefontaine, 5-11, 205, sr.; Nebulun Stephens, Woodward, 6-2, 210, sr.; Tyler Wilcox, Trotwood-Madison, 6-0, 215, sr.; Alex Howard, 6-2, 220, sr., Mount Healthy
Secondary: Jawann Davis, Hughes, 5-11, 170, jr.; Marshal Flaig, Badin, 6-1, 165, jr.; Jordan Hodge, Ross, 5-10, 180, sr.; Logan Miller, Fenwick, 5-9, 160, so.
Punter: Andrew Redemeier, Ross, 6-1, 235, sr.

Honorable mention: Sully Janeck. Fenwick; Ryan Minor, Chaminade Julienne; Josh Burritt, Tippecanoe; Dylan Caldwell, Ross; Tyron Mincy, Mt. Healthy; Tommar Coles, West Carrollton; Grayson Taylor, Badin; Owen Toopes, Piqua; Derek Robb, Bellefontaine; Jonathan Allen, Dayton Dunbar.

DIVISION IV
First Team Offense

Backfield: Dimetrius Baylor, Cincinnati Indian Hill, 6-0, 215, sr., RB; Eli Berner, Springfield Northwestern, 5-11, 175, sr., RB; Nic Dorsey, Urbana, 5-11, 180, sr., RB; Robie Glass, Springfield Shawnee, 6-3, 190, jr., QB; Corey Kiner, St. Bernard Roger Bacon, 5-9, 205, so., RB; Dylan Lemen, Springfield Kenton Ridge, 5-10, 160, jr., QB; Evan Prater, Cin. Wyoming, 6-5, 190, jr.; Pierson Rogers, Wyoming, 5-11, 220, sr., RB.
Receivers: Calvin Dibert, Kenton Ridge, 6-4, 190, jr.; Joey Edmonds, Wyoming, 6-1, 190, sr.; Jake Sargent, Dayton Oakwood, 5-10, 175, sr.; Chris’Seon Stringer, Cin. Taft, 6-3, 220, sr.; Ben Whitten, Bellefontaine Benjamin Logan, 5-9, 165, sr.
Linemen: Eli Cupp, Wyoming, 6-5, 210, sr.; Blake Jamison, Northwestern, 6-1, 240, sr.; Joe Oakes, Indian Hill, 6-4, 260, sr.; Matt Phillips, Clarksville Clinton-Massie, 6-3, 275, sr.; Nolan Tebbe, Roger Bacon, 6-3, 280, jr.
Kicker: Luke Lundberg, Indian Hill, 5-10, 175, jr.

First Team Defense
Linemen: Andrew Hall, Dayton Northridge, 6-4, 220, sr.; Noah Harrison, Germantown Valley View, 6-0, 225, jr.; Thomas Myers, Clinton-Massie, 6-6, 225, sr.; James Smith, Wyoming, 6-5, 235, sr.; Jalen Thornton, Indian Hill, 6-3, 245, sr.
Linebackers: Ty Beam, Clinton-Massie, 5-11, 210, sr.; Hasan Black, Wyoming, 6-2, 230, sr.; Izaiah Cunningham, Taft, 6-2, 210, sr.; Nate Snyder, Northwestern, 6-1, 200, sr.; John-Mark Williams, Indian Hill, 6-0, 195, sr.
Secondary: Demarco Bradley Jr., Taft, 5-6, 155, sr.; Taveont Dennis, Northwestern, 5-10, 165, sr.; Charlie DiGennaro, Indian Hill, 6-1, 170, so.; Twon Hines, Northridge, 6-1, 190, sr.; Griffin Laake, Clinton-Massie, 6-3, 190, sr.; Ronnell Lackey, Roger Bacon, 6-0, 175, jr.; Max Niswonger, Urbana, 5-11, 195, sr.; Kievaughn Sanks, Cin. Aiken, 5-8, 165, sr.
Punter: Logan Persson, Indian Hill, 6-1, 190, sr.

Offensive player of the year: Evan Prater, Wyoming
Defensive player of the year: Jalen Thornton, Indian Hill 
Coach of the year: Aaron Hancock, Wyoming

Second Team Offense
Backfield: Dartanion Battle, Cin. Shroder, 6-0, 165, sr., QB; Chris Hart, Northwestern, 6-3, 175, sr., QB; Cade Cradlebaugh, Valley View, 6-2, 195, jr., QB; Tim Jordan, Aiken, 6-2, 200, sr.; Brendan Lamb, Clinton-Massie, 5-10, 185, jr.; Recold Moore, Taft, 6-2, 210, sr., RB; Preston Shields, Urbana, 6-1, 230, sr., QB.
Receivers: Jack Armstrong, Oakwood, 6-1, 170, sr.; Keymoni Cephas, Shroder, 6-0, 170, jr.; Zach Kuhlman, Roger Bacon, 6-3, 195, sr.; Zac Schmidt, Eaton, 5-10, 166, jr.; Darryl Story, Northridge, 5-11, 165, jr.; Ben VanNoord, Northwestern, 6-2, 190, so.
Linemen: JaQuan Bennett, Aiken, 6-5, 285, sr.; Charlie Burke, Oakwood, 5-9, 200, sr.; Seth Schmidt, Clinton-Massie, 6-5, 260, sr.; Ethan Smith, Kenton Ridge, 6-2, 270, sr.; Spencer Voss, Clinton-Massie, 6-5, 270, sr.
Kicker: Grant Avey, Clinton-Massie, 6-3, 175, jr.

Second Team Defense
Linemen: Devonte Allen, Taft, 6-3, 240, sr.; Jack Hankin, Indian Hill, 6-6, 225, sr.; Marques Sherman, Taft, 6-4, 250, sr.; Korbin Spencer, Northwestern, 6-5, 240, jr.
Linebackers: Zak Cappel, Roger Bacon, 6-2, 210, sr.; Jeff Collins, Norwood, 6-0, 185, sr.; Jerron Lander, Northridge, 5-9, 175, jr.; Nate Stark, Roger Bacon, 6-1, 215, sr.; Derrian Wilkins, Aiken, 6-0, 185, sr.
Secondary: Moey Mitchell, Wyoming, 5-11, 190, sr.; Masen Penley, Northridge, 5-8, 155, sr.; Antwand Yett, Aiken, 5-8, 160, jr.
Punter: Luke Byrd, Roger Bacon, 6-1, 145, sr.

DIVISION V
First Team Offense

Backfield: Alex Bernard, Cincinnati Hills Christian Academy, 6-foot, 180 pounds, senior, RB; Justin Brown, Casstown Miami East, 5-11, 158, sr., RB; Nick Clevenger, Jamestown Greeneview, 6-1, 190, sr., QB; Riley Huelskamp, Anna, 5-10, 175, jr., RB; Clay Payton, Greeneview, 5-9, 175, jr., RB; Cade Rice, Springfield Greenon, 6-3, 195, so., QB; Brayden Sipple, Blanchester, 6-4, 175, so., QB; Mason Whiteman, Middletown Madison, 5-10, 195, sr., QB.
Receivers: Riley Blankenship, Waynesville, 6-1, 175, sr.; Charlie Cowart, Cin. Mariemont, 6-3, 220, sr.; Luke Downing, Greenon, 6-3, 175, jr.; Wil Eads, Cin. Summit Country Day, 6-1, 195, sr.; Da’Montay Everett, Cin. Purcell Marian, 6-5, 180, sr.; Braden Moore, Brookville, 6-2, 200, sr.
Linemen: Caleb Bolen, Madison, 6-4, 285, sr.; Brenden Dalton, Miami East, 5-11, 256, sr.; Isaac Dodds, Anna, 5-11, 215, sr.; Connor Woodruff, Summit Country Day, 6-5, 280, sr.
Kicker: Nathan Hawks, Greenon, 6-0, 170, so.

First Team Defense
Linemen: Tanner Cromer, Reading, 6-3, 220, jr.; Marquan Curtis, Mariemont, 6-3, 255, jr.; Max Evans, Madison, 6-2, 265, sr.; Evan Hiestand, Versailles, 6-2, 200, sr.; Gabe Kilgore, Bethel Bethel-Tate, 5-11, 291, sr.; Cole Pelgen, Madison, 6-3, 250, sr.; Nathan Reichert, Lewistown Indian Lake, 6-4, 240, jr.; Caleb Snyder, Miami East, 5-9, 252, sr.; Matthew Warden, Summit Country Day, 6-1, 275, jr.
Linebackers: Julian Herman, CHCA, 6-2, 195, sr.; Clayton Schirmer, Blanchester, 6-1, 180, sr.; Kamren Steward, Anna, 6-0, 200, jr.; Vincent Villella, Miami East, 5-8, 171, sr.
Secondary: Daniel Butterbaugh, Waynesville, 5-10, 170, sr.; Laurence Christian, Purcell Marian, 6-0, 170, jr.; Ethan Cummins, Indian Lake, 5-10, 150, sr.; Hayden Sharritt, Brookville, 5-10, 160, sr.; Austin Tutt, Camden Preble Shawnee, 5-11, 175, jr.; Gabe VanSkaik, Reading, 6-0, 180, sr.

Offensive player of the year: Riley Huelskamp, Anna
Defensive player of the year: Max Evans, Madison
Coach of the year: Steve Poff, Madison

Second Team Offense
Backfield: DJ Ames, CHCA, 5-9, 185, sr., RB; Bart Bixler, Anna, 5-11, 165, Jr., QB; Cole Fisher, CHCA, 6-2, 195, jr., QB; Dane Flatter, Carlisle, 6-1, 200, sr., RB; Robbie Grove, West Milton Milton-Union, 6-3, 185, sr.; Jake Phelps, Madison, 5-10, 165, jr., RB; Wally Renie, Mariemont, 5-11, 175, sr., QB.
Receivers: Gauge Dunn, Bethel-Tate, 5-10, 140, fr.; Dylan Poff, Bethel-Tate, 5-11, 185, jr.; BT Tolble, Summit Country Day, 6-3, 200, so.; Evan Washington, Cin. Clark Montessori, 5-7, 150, jr.; Collin Wilson, Greeneview, 6-2, 175, sr.
Linemen: Dylan Bardnell, Greenon, 6-1, 200, jr.; Brayden Farley, Anna, 6-1, 260, sr.; Kelvin Jones, Purcell Marian, 6-1, 245, sr.; Mason Lukens, Waynesville, 6-2, 220, jr.; Robbie Pinto, CHCA, 6-3, 250, sr.
Kickers: Cameron Anderson, Waynesville, 6-0, 170, sr.; Jon Brakeall, Greeneview, 5-8, 150, sr.

Second Team Defense
Linemen: Tanner Limon, Madison, 6-0, 215, sr.; Cody McCollister, Blanchester, 6-0, 250, sr.; Levi McMonigle, Madison, 6-6, 215, sr.; Levi Morrison, Greenon, 6-0, 210, sr.; Will Pauly, Summit Country Day, 5-11, 205, sr.; James Peters, Blanchester, 5-11, 240, jr.; Lance Rohrbach, Miami East, 5-9, 294, sr.; Ramiro Torres Jr., Blanchester, 5-10, 190, sr.; Nick Wolfe, Greeneview, 6-0, 290, jr.
Linebackers: Cole Joslin, Clermont Northeastern, 5-8, 155, jr.; Jack McDowell, Summit Country Day, 6-1, 220, jr.; Blake Potter, Greenon, 6-0, 170, sr.; Kayge Thwaits, Milton-Union, 6-3, 180, jr. 
Secondary: Albert Cory, Clermont Northeastern, 5-9, 165, jr.; Kaleb Nickels, Miami East, 5-6, 143, jr.; Jeffrey Richards, Anna, 6-2, 180, sr.; Robert Sims, Summit Country Day, 6-1, 185, sr.; Ian Tamplin, Greeneview, 5-9, 185, sr.

Honorable mention: Anthony Carmichael, Waynesville; Zach Hoover, Montez Kelley, Purcell Marian; Clay Jacobs, Indian Lake; Alex Manz, Bethel-Tate; Kameron Cox, Greenon; Austin Arellano, East Clinton; Devin Lawrence, Wesley Sutherly, Miami East; Robbie Glen, CHCA; Jaron Stoneburner, Greeneview.

DIVISION VI
First Team Offense

Backfield: Jason Blake, Troy Christian, 6-foot, 190 pounds, junior, RB; Fred Brown, Cincinnati Riverview East Academy, 6-1, 190, sr., RB; Daevon Bryant, Cin. Deer Park, 5-6, 205, sr., RB; Mac Davis, Springfield Northeastern, 6-1, 165, sr., QB; Seth Griswold, Miamisburg Dayton Christian, 6-0, 170, jr., QB; Logan Hurst, Mechanicsburg, 6-2, 175, jr., QB; Joey Mascadri, Mechanicsburg, 5-10, 175, sr., RB; Cade Schmelzer, Covington, 6-2, 185, jr., QB; Brian Stinson, Lewisburg Tri-County North, 6-0, 155, sr., QB; Jacob Ullmer, Tipp City Bethel, 5-10, 180, sr., QB; Trevor Woodruff, West Liberty-Salem, 5-7, 150, jr., QB.
Receivers: Andrew Cates, Covington, 6-1, 185, jr.; Joseph Hocker, Deer Park, 6-6, 235, sr.; Max Queen, Springfield Northeastern, 6-2,175, sr.; Kix Thiel, Mechanicsburg, 6-0, 195, jr.
Linemen: Nick Baker, Troy Christian, 6-2, 260, sr.; Colin Colyer, Deer Park, 6-1, 205, sr.; Joseph Stillwell, Williamsburg, 6-3, 275, jr.; Trevor Warren, Dayton Christian, 6-2, 175, sr. 

First Team Defense
Linemen: Cooper Cole, Tri-County North, 6-2, 185, so.; Grant Doucette, Troy Christian, 6-0, 220, sr.; Preston Jackson, Tri-County North, 6-3, 300, sr.; Gage Kerrigan, Covington, 5-7, 200, jr.; Thad Lawrence, West Liberty-Salem, 5-10, 210, jr.; Isaac Lee, West Liberty-Salem, 5-11, 230, jr.; Noah Luiken, Dayton Christian, 6-0, 365, jr.; Micah Trimbach, Troy Christian, 5-8, 200, jr.; Kyle Wolfe, West Liberty-Salem, 6-0, 284, jr.
Linebackers: Parker Dysinger, Covington, 5-11, 170, sr.; Josh Hivner, Troy Christian, 5-8, 175, sr.; Jake Hurst, Mechanicsburg, 5-9, 150, fr.; Dylan Kelley, Bethel, 5-11, 205, jr.; Dakota Roberts, Williamsburg, 5-10, 175, jr.; Major Stratton, West Liberty-Salem, 6-0, 215, sr.; Codey Taylor, Springfield Northeastern, 6-2, 205, jr.; Ian Wilson, Covington, 5-11, 190, sr.
Secondary: Nathan Waltz, Troy Christian, 6-0, 155, jr.

Offensive player of the year: Joey Mascadri, Mechanicsburg
Defensive player of the year: Parker Dysinger, Covington
Coach of the year: Calvin Johnson, Deer Park

Honorable mention: Cade Cottingim, Twin Valley South; Caleb Twiss, Troy Christian; Deshawn McIntire, Deer Park; Keith Bebout, Caden Coleman, Mechanicsburg; Nick Burden, West Liberty-Salem; Sam Jackson, Dayton Christian; Zac Woodall, New Paris National Trail; Jayden Heltsley, Arcanum; Wyatt Hutchins, Tri-County North.

DIVISION VII
First Team Offense

Backfield: Trent Collins, Mississinawa Valley, 6-foot-2, 180 pounds, senior, QB; David Cunningham, Hamilton New Miami, 6-0, 205, sr., RB; Elliott Gilardi, Sidney Lehman Catholic, 6-0, 170, sr., QB; Will Hall, Mississinawa Valley, 5-9, 165, sr., RB; Collin Moore; Fort Loramie, 6-0, 190, so., QB; Dylan Rice, North Lewisburg Triad, 5-10, 190, sr., RB; Luke Roby, Degraff Riverside, 5-11, 180, sr., RB; Jon Surman, Cincinnati Miami Valley Christian Academy, 6-3, 230, sr., RB.
Receivers: Isaiah Bruce, Triad, 6-2, 205, sr.; Austin Bruner, New Madison Tri-Village, 5-8, 165, sr.; Carter Mescher; Fort Loramie, 6-0, 170, sr.; Hunter Muir, Ansonia, 6-5, 190, sr.; Brandon Pollock, Cedarville, 5-10, 175, sr.
Linemen: Caleb Harding, Cedarville, 5-11, 210, sr.; Grant Imwalle; Fort Loramie, 6-0, 245, sr.; Jonathan McGill, Riverside, 5-10, 240, sr.; Bruce Montgomery, New Miami, 6-3, 295, sr.; Ross Shook, Ansonia, 5-10, 230, sr.
Kicker: Michael Denning, Lehman Catholic, 6-1, 180, sr.

First Team Defense
Linemen: CJ Billing; Fort Loramie, 6-0, 210, sr.; Collin Detrick; Fort Loramie, 6-0, 280, sr.; Dalton Garrett, New Miami, 5-10, 235, sr.; Ethan Knapke, Lehman Catholic, 6-0, 175, sr.; RJ McGowen, Riverside, 5-11, 220, sr.; Mason Sullenbarger, Tri-Village, 5-9 190, sr.
Linebackers: Johnny Edwards, Lehman Catholic, 5-10, 170, fr.; Seth Henderson, Miami Valley Christian Academy, 5-8, 165, sr.; Max Hoying; Fort Loramie, 5-10, 190, so.; Joseph Lusby, Miami Valley Christian Academy, 6-4, 230, sr.; Andrew Rowland, Ansonia, 5-10, 215, sr.; Dylan Spivey, New Miami, 5-10, 190, so.
Secondary: Drew Barhorst, Lehman Catholic, 6-0, 170, jr.; Mykah Eichie, Springfield Catholic Central, 6-1, 190, sr.; Derek Eyer, Tri-Village, 5-7, 155, sr.; Hayden Lee, Cedarville, 5-10, 180, sr.; Mark Seger; Fort Loramie, 6-4, 185, jr.; Matthew Shook, Ansonia, 6-0, 165, sr.
Punter: Devyn Sink, Ansonia, 5-10, 185, sr.

Offensive player of the year: Elliott Gilardi, Lehman Catholic
Defensive player of the year: Max Hoying, Fort Loramie
Coach of the year: Spencer Wells, Fort Loramie

Honorable mention: Caleb Lusby, Miami Valley Christian Academy; Cody Eyer, Layne Sarver, Tri-Village; Kalos Farrier, Cin. Gamble Montessori; Michael Hall, Austin Helmke, Reece Stammen, Ansonia; Austin Bails, Riley Louck, Triad; Charlie Bertemes, Tucker Eriksen, Aaron Flores, Hayden McKee, Jason Rutschilling,South Charleston Southeastern Local; Bradly Haynes, Lehman Catholic; Josiah Brewer, Hunter Gheen, Larkin Painter, Gavin Trevino, Bradford; Austin Hart, New Miami; Beltran Dorado Lagarga, Griffin Meyer, Fort Loramie; Cody Dirksen, Max Dirmeyer, Mississinawa Valley.